hírek

Szakmai nap Csornán

„Süss föl nap, Szent György nap! Kert alatt a kislibáim megfagynak. Terítsd le a köpönyeged, adjon Isten jó meleget! ” hangzott az ének Csornán a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola szervezésében megrendezett szakmai napon.

2024. április 24-én szerdán szakmai továbbképzésen és egyben lelki napon vettünk részt óvodánk pedagógusaival.

A szakrális ünnepekhez kapcsolódó, feledésbe merülő népi hagyományok kerültek felelevenítésre a délelőtt folyamán. A továbbképzés mellett ellátogattunk a Csornai Premontrei Apátság Látogatóközpontjába, ahol Boldvai Márton Bertalan premontrei perjel kalauzolt bennünket, valamint a Jézus Szíve templomba, ahol pedig Winkler Zsolt püspöki biztos atya vezetett részünkre közös imádságot.

Hálásak vagyunk a tartalmas, szép napért! 🙏

TOVÁBBI HÍREK

Év végi hálaadó szentmise

MEGHÍVÓ Szeretettel hívjuk és várjuk óvodánk, a veszprémi Szent Margit Római Katolikus Óvoda családjait, a nevelési évet záró TE DEUM szentmisére. Helyszíne: Regina Mundi templom, Veszprém, Iskola u. 5. Időpontja: 2024. június 19. (szerda) délután 16 óra Óvodásaink...

bővebben

PÜNKÖSD ÜNNEPE

Pünkösdkor a Szentlélek eljövetelére és az egyház születésnapjára emlékezik a keresztény világ. „amikor elérkezett pünkösd napja, ugyanazon a helyen mindnyájan együtt voltak. Egyszerre olyan zúgás támadt az égből, mintha csak heves szélvész közeledett volna, és...

bővebben